Kalisie Vonná
Toto video mluví za vše: Video
Zdroj: Receptář prima nápadů.
Kalisii Vonnou koupíte v našem e-shopu: Kalisie Vonná
Kotvičník zemní
Další užitečné video.
Zdroj: Youtube.com
Koupíte v našem e-shopu: Kotvičník zemní
CHilli papričky
V našem e-shopu najdete mnoho druhů CHilli papriček.
Zde najdete zajímavé informace pro jejich pěstování.
Zdroj: youtube- Receptář prima nápadů
Kurkuma dokáže nahradit hodinu sportu
Zdroj: Prostřeno.cz
Koupíte v našem e-shopu: Kurkuma mletá
Dneska se vám do fitka nechce? Pravidelná konzumace jen špetky kurkumy má na tělo podobné účinky jako šedesát minut tréninku.
Důležitá skutečnost, kterou předestíráme hned na začátku – hodina tréninku je s ohledem na počet spálených kalorií, podpory na vaše zdraví a celkově zábavy a uvolnění, které při sportu zažijete, téměř ničím nenahraditelná. Vědci ale prý nyní zjistili, že špetka kurkumy může mít podobné účinky. Koření, zvané také žlutý zázvor, šafránové koření nebo žluté koření se objevuje především v indické kuchyni a je známé svojí typickou orientální chutí.
Kurkuma je důležitá
Výsledky studie jsou zajímavé především pro ženy, které s ohledem na vyšší věk začínají trpět různými zdravotními potížemi, nebo které si právě prošly menopauzou. U nich totiž kurkuma působí – jak ukázala dvouměsíční testovací fáze – skoro jako zázračná zbraň.
Jako hodina aerobiku
U testovacích osob, které koření užívaly v malých dávkách pravidelně po dobu jednoho měsíce, byly pozorovány pozitivní kardiovaskulární změny a snížené odumírání buněk. V časopise „American Journal of Cardiology“ kromě toho také bylo publikováno, že fanoušci kurkumy mají pak až o 56 % nižší riziko srdečních infarktů. Polyfenol, který kurkuma obsahuje a který jí dodává její typickou žlutou barvu, má přitom podobné pozitivní účinky na kardiovaskulární systém jako hodina aerobiku. A první příznivé výsledky se přitom prokázaly už po osmi týdnech.
Zásilkovna - Dobírka zrušena.
Jelikož se nám množí nevyzvednuté zásilky na výdejních místech zásilkovny, jsme byli nuceňi dobírku na zásilkovnu zrušit.
Na dobírku kurýrem GLS je stále možné.
- Úvod
- Semena - Bylinky
- Andělika lékařská (semena)
Andělika lékařská (semena)

- Kompletní specifikace
- Související zboží37
- Andělika lékařská (semena)Skladem35 Kč
Andělika lékařská
Andělika lékařská - Archangelica officinalis
Popis: Je to dvouletá nebo vytrvalá, statná, i přes 2 m vysoká, silně aromatická bylina. Z krátkého, tmavohnědého, řepovitého, 5-7 cm silného a kroužkově vrásčitého oddenku vyrůstá větší počet 30 až 40 cm dlouhých a 1 až 1,5 cm silných kořenů, dolů směřujících. Prvým rokem vytváří pouze velké, asi půl metru dlouhé listy s mohutnými pochvami. Druhým rokem, v suchých drnových půdách lesních pasek a luk někdy za 10 i více let, vytváří olistěnou a bohatě větvenou květní lodyhu, která je přímá, silná, oblá, podélně rýhovaná, dutá a lysá. Listy jsou v obrysu trojboké na bázi s nafouklými pochvami, trojeně 2-3krát zpeřené, horní na velkých pochvách přisedlé; jednotlivé lístky jsou vejčité až vejčitě kopinaté, 5-8 cm dlouhé, špičaté, na okraji nestejně ostře pilovité, koncové lístky jsou víceméně trojlaločné, postranní nesouměrně dvojlaločné. Květy jsou uspořádány v koncových okolících, v průměru až 15 cm širokých; jsou polokulovité, bezobalné, složené ze 20-40 polokulovitých hustých okolíčků; obalíčky tvoří četné čárkovitě šídlovité, lysé nebo drsné listence. Kališní cípy jsou nezřetelné, korunních plátků 5, jsou zelenobílé nebo nažloutlé, 1-1,5 mm dlouhé; tyčinky jsou nápadně dlouhé (2-3 mm), čnělky jsou kratičké, nepřevyšijí květní terč. Plod je nažloutlá, 3-5 x 5-9 mm velká, široce oválná nažka s třemi hřbetními žebry a s dvěma postranními, v křídla rozšířenými. Kvete od července do poloviny srpna.
Využití: Kromě léčebného využití se andělika používala i jako zelenina a k přípravě náplní do moučných výrobků. Značné množství anděliky se dnes spotřebuje k izolaci silice, používané na výrobu likérů (např. benediktinka, šartréska), v parfumerii či ke zvýraznění vůně šňupavého tabáku. Mimoto je významnou medonosnou rostlinou, poskytující jasně žlutý med.
Použití: Droga příznivě ovlivňuje sekreci žaludečních šťáv, podporuje trávení, povzbuzuje sekreci a nervovou činnost, uvolňuje křeče, usnadňuje odkašlávaní a má slabý močopudný účinek.
Kořenová droga je odedávna velmi populární a ve středověku se používala i proti moru. Nyní se používá jako prostředek zlepšující trávení, podporující sekreční funkci střev, prostředek s účinky močopudnými, potopudnými, posilující a tonizující, při nervovém vyčerpání, hysterii, nespavosti, střevních kolikách, gastritidách a průjmech. Při špatném trávení se doporučuje macerační odvar (20 g na 1 l vody), při nadýmání pak dvakrát denně na špičku nože prášková droga. Používá se i jako kloktadlo při zánětech dutiny ústní. Společně s jinými aromatickými drogami se používá do celkově posilujících koupelí (200 g drogy na koupel).
Vedlejší účinky: Při sběru může čerstvá šťáva působit toxicky a vyvolat bolestivé vyrážky až puchýře. Předávkování (jednorázové použití více než 2 g silice) vyvolá podráždění ledvin.
Obsah: 20ks semen