Kalisie Vonná
Toto video mluví za vše: Video
Zdroj: Receptář prima nápadů.
Kalisii Vonnou koupíte v našem e-shopu: Kalisie Vonná
Kotvičník zemní
Další užitečné video.
Zdroj: Youtube.com
Koupíte v našem e-shopu: Kotvičník zemní
CHilli papričky
V našem e-shopu najdete mnoho druhů CHilli papriček.
Zde najdete zajímavé informace pro jejich pěstování.
Zdroj: youtube- Receptář prima nápadů
Kurkuma dokáže nahradit hodinu sportu
Zdroj: Prostřeno.cz
Koupíte v našem e-shopu: Kurkuma mletá
Dneska se vám do fitka nechce? Pravidelná konzumace jen špetky kurkumy má na tělo podobné účinky jako šedesát minut tréninku.
Důležitá skutečnost, kterou předestíráme hned na začátku – hodina tréninku je s ohledem na počet spálených kalorií, podpory na vaše zdraví a celkově zábavy a uvolnění, které při sportu zažijete, téměř ničím nenahraditelná. Vědci ale prý nyní zjistili, že špetka kurkumy může mít podobné účinky. Koření, zvané také žlutý zázvor, šafránové koření nebo žluté koření se objevuje především v indické kuchyni a je známé svojí typickou orientální chutí.
Kurkuma je důležitá
Výsledky studie jsou zajímavé především pro ženy, které s ohledem na vyšší věk začínají trpět různými zdravotními potížemi, nebo které si právě prošly menopauzou. U nich totiž kurkuma působí – jak ukázala dvouměsíční testovací fáze – skoro jako zázračná zbraň.
Jako hodina aerobiku
U testovacích osob, které koření užívaly v malých dávkách pravidelně po dobu jednoho měsíce, byly pozorovány pozitivní kardiovaskulární změny a snížené odumírání buněk. V časopise „American Journal of Cardiology“ kromě toho také bylo publikováno, že fanoušci kurkumy mají pak až o 56 % nižší riziko srdečních infarktů. Polyfenol, který kurkuma obsahuje a který jí dodává její typickou žlutou barvu, má přitom podobné pozitivní účinky na kardiovaskulární systém jako hodina aerobiku. A první příznivé výsledky se přitom prokázaly už po osmi týdnech.
Zásilkovna - Dobírka zrušena.
Jelikož se nám množí nevyzvednuté zásilky na výdejních místech zásilkovny, jsme byli nuceňi dobírku na zásilkovnu zrušit.
Na dobírku kurýrem GLS je stále možné.
- Úvod
- Rostliny pro zdraví - Sazenice
- Ostropestřec mariánský (sazenice)
Ostropestřec mariánský (sazenice)

- Kompletní specifikace
- Ostropestřec mariánský (sazenice)Skladem65 Kč
Ostropestřec mariánský - Silybum marianum
Ostropestřec mariánský (Silybum marianum) je jednoletá či dvouletá bylina na první pohled velmi podobná bodláku. Dorůstá výšky 60 - 150 cm, vyznačuje se výraznými, fialovo-růžovými až modrými květy a je známá především pro svůj příznivý vliv na detoxikaci a regeneraci jaterní tkáně a podporu funkce trávicí soustavy.
Užití: ochranně působí na jaterní parenchym, ovlivňuje tvorbu žluči a její distribuci, proto se užívá zejména pro léčbu a doléčování chorob jater a žlučníku.
Ostropestřec mariánský dle vědeckých poznatků chrání jaterní buňky před škodlivými toxiny a pomáhá je regenerovat. Játra jsou zejména vzhledem k dnešnímu životnímu stylu velmi zatěžovaným orgánem. Díky chemii, kterou jsme obklopeni, nezdravému jídlu, znečištěnému vzduchu atd. jsou jaterní buňky zanášeny nerozštěpenými organickými látkami, které omezují nitro-buněčnou cirkulaci. Tím se následně snižuje obsah vody v buňkách, která je velmi důležitá pro látkovou výměnu. Na snížení obsahu vodu v buňkách navazuje problematická látková výměna v celém organismu, čímž se celé naše tělo dostává do stresové situace. Ostropestřec obsahuje substance, které podporují aktivitu jaterních enzymů a pomáhá tak jaterní buňky chránit před zmíněnými toxiny.
Ostropestřec a jeho další účinky
Kromě jaterních potíží lze ostropestřec doporučit také tehdy, když chcete podpořit regeneraci cév,křečových žil, vyřešit onemocnění žlučníku, sleziny nebo dvanácterníku. Ostropestřec pomáhá také na žloutenku, hemeroidy i na žaludeční koliku. Ostropestřec je vhodný podávat lidem, kteří potřebují zmírnit následky chemoterapie nebo se potýkají s poruchami krevního oběhu. Pokud máte nízký krevní tlak nebo trpíte migrénami, může pro vás rovněž být pomocníkem.
Ostropestřec se dále doporučuje na potíže spojené s psychikou. Využívá se například na léčbu depresí. I pokud se vás týkají alergie, astma, kožní problémy nebo chcete na jaře či na podzim podpořit detoxikace organismu, můžete ostropestřec vyzkoušet.
Pěstování:Ostropestřec je původní ve Středomoří, má tedy rád teplo a dostatek slunce. Vyberte mu slunné, před větrem chráněné stanoviště s hlinitou, mírně vápnitou půdou.