Kalisie Vonná
Toto video mluví za vše: Video
Zdroj: Receptář prima nápadů.
Kalisii Vonnou koupíte v našem e-shopu: Kalisie Vonná
Kotvičník zemní
Další užitečné video.
Zdroj: Youtube.com
Koupíte v našem e-shopu: Kotvičník zemní
CHilli papričky
V našem e-shopu najdete mnoho druhů CHilli papriček.
Zde najdete zajímavé informace pro jejich pěstování.
Zdroj: youtube- Receptář prima nápadů
Kurkuma dokáže nahradit hodinu sportu
Zdroj: Prostřeno.cz
Koupíte v našem e-shopu: Kurkuma mletá
Dneska se vám do fitka nechce? Pravidelná konzumace jen špetky kurkumy má na tělo podobné účinky jako šedesát minut tréninku.
Důležitá skutečnost, kterou předestíráme hned na začátku – hodina tréninku je s ohledem na počet spálených kalorií, podpory na vaše zdraví a celkově zábavy a uvolnění, které při sportu zažijete, téměř ničím nenahraditelná. Vědci ale prý nyní zjistili, že špetka kurkumy může mít podobné účinky. Koření, zvané také žlutý zázvor, šafránové koření nebo žluté koření se objevuje především v indické kuchyni a je známé svojí typickou orientální chutí.
Kurkuma je důležitá
Výsledky studie jsou zajímavé především pro ženy, které s ohledem na vyšší věk začínají trpět různými zdravotními potížemi, nebo které si právě prošly menopauzou. U nich totiž kurkuma působí – jak ukázala dvouměsíční testovací fáze – skoro jako zázračná zbraň.
Jako hodina aerobiku
U testovacích osob, které koření užívaly v malých dávkách pravidelně po dobu jednoho měsíce, byly pozorovány pozitivní kardiovaskulární změny a snížené odumírání buněk. V časopise „American Journal of Cardiology“ kromě toho také bylo publikováno, že fanoušci kurkumy mají pak až o 56 % nižší riziko srdečních infarktů. Polyfenol, který kurkuma obsahuje a který jí dodává její typickou žlutou barvu, má přitom podobné pozitivní účinky na kardiovaskulární systém jako hodina aerobiku. A první příznivé výsledky se přitom prokázaly už po osmi týdnech.
- Úvod
- Semena- Bylinky
- Tymián obecný-Semena
Tymián obecný-Semena

- Kompletní specifikace
- Tymián obecný-SemenaSkladem18 Kč
Tymián Obecný
Tymián obecný- (Thymus vulgaris)
Tymián obecný (Thymus vulgaris) je vytrvalá polokeřovitá bylina, která dorůstá do výšky cca 20 - 30 cm. Pochází ze Středomoří. Stonky jsou přímé, větvené, dole dřevnatějící, hustě chlupaté. Listy jsou krátce řapíkaté, drobné, protistojné a čárkovité. Tymián kvete světle růžovými až růžovo fialovými květy, někdy bílými prakticky celé léto až do září. Rostlina má nasládlou kořeněnou chuť, v kuchyni jako koření se přidává do omáček, k rybám, ovocné šťávy, salátů. Má dezinfekční účinky, působí proti parazitům, průjmům, nadýmání a zlepšuje trávení. Mírní kašel, je účinný při vyčerpání, úzkosti, nespavosti a depresi, působí močopudně.
Čerstvé listy tymiánu sklízíme celé léto na počátku kvetení, nebo je sušíme ve stínu při teplotě do 35°C. Skladujeme v suchu a temnu v dobře uzavřené nádobě.
Nároky
Rostlinu pěstujeme na slunném stanovišti chráněním před větrem. Daří se mu v dobře propustných hlinitopísčitý půdách s dostatkem vlhkosti.
Výsev – klíčení semen
Tymián pěstujeme ze semen, která vyséváme od března až do dubna do nádoby s propustným substrátem 0,4 cm pod povrch. Semena klíčí při teplotě okolo 20 - 25°C, doba klíčení se pohybuje mezi 8 - 15 dny. Po vyklíčení a zesílení rostlinek přesadíme do sadbovačů. Malé sazenice vysazujeme počátkem května do řádků vzdálených 20 cm. Ze vzrostlých bylinek množíme nové jedince dělením.