Kalisie Vonná
Toto video mluví za vše: Video
Zdroj: Receptář prima nápadů.
Kalisii Vonnou koupíte v našem e-shopu: Kalisie Vonná
Kotvičník zemní
Další užitečné video.
Zdroj: Youtube.com
Koupíte v našem e-shopu: Kotvičník zemní
CHilli papričky
V našem e-shopu najdete mnoho druhů CHilli papriček.
Zde najdete zajímavé informace pro jejich pěstování.
Zdroj: youtube- Receptář prima nápadů
Kurkuma dokáže nahradit hodinu sportu
Zdroj: Prostřeno.cz
Koupíte v našem e-shopu: Kurkuma mletá
Dneska se vám do fitka nechce? Pravidelná konzumace jen špetky kurkumy má na tělo podobné účinky jako šedesát minut tréninku.
Důležitá skutečnost, kterou předestíráme hned na začátku – hodina tréninku je s ohledem na počet spálených kalorií, podpory na vaše zdraví a celkově zábavy a uvolnění, které při sportu zažijete, téměř ničím nenahraditelná. Vědci ale prý nyní zjistili, že špetka kurkumy může mít podobné účinky. Koření, zvané také žlutý zázvor, šafránové koření nebo žluté koření se objevuje především v indické kuchyni a je známé svojí typickou orientální chutí.
Kurkuma je důležitá
Výsledky studie jsou zajímavé především pro ženy, které s ohledem na vyšší věk začínají trpět různými zdravotními potížemi, nebo které si právě prošly menopauzou. U nich totiž kurkuma působí – jak ukázala dvouměsíční testovací fáze – skoro jako zázračná zbraň.
Jako hodina aerobiku
U testovacích osob, které koření užívaly v malých dávkách pravidelně po dobu jednoho měsíce, byly pozorovány pozitivní kardiovaskulární změny a snížené odumírání buněk. V časopise „American Journal of Cardiology“ kromě toho také bylo publikováno, že fanoušci kurkumy mají pak až o 56 % nižší riziko srdečních infarktů. Polyfenol, který kurkuma obsahuje a který jí dodává její typickou žlutou barvu, má přitom podobné pozitivní účinky na kardiovaskulární systém jako hodina aerobiku. A první příznivé výsledky se přitom prokázaly už po osmi týdnech.
Zásilkovna - Dobírka zrušena.
Jelikož se nám množí nevyzvednuté zásilky na výdejních místech zásilkovny, jsme byli nuceňi dobírku na zásilkovnu zrušit.
Na dobírku kurýrem GLS je stále možné.
- Úvod
- Rostliny pro zdraví - Sazenice
- Rozmarýn převislý, poléhavý (sazenice)
Rozmarýn převislý, poléhavý (sazenice)

- Kompletní specifikace
- Související zboží31
- Rozmarýn převislý, poléhavý (sazenice)Skladem55 Kč
Rozmarýn lékařský
Rozmarýn lékařský má charakteristickou nezaměnitelnou vůni, připomínající kafr. Zatímco čerstvé listy a boční výhonky mají jemné aroma, sušené listy mají výraznou chuť. Používejte je proto ke kořenění jídel velmi opatrně. Bylinka je velmi dekorativní, takže může v kuchyni zdobit nejenom parapet, ale i jídelní kout, je-li tam dostatek světla. Gurmáni by na tuto bylinu měli pamatovat, neboť její aroma zjemňuje nejen maso, drůbež a ryby, ale i saláty. Několik větviček položených na dřevité uhlí dodá grilovanému masu kořenitou vůni. A vhodíte-li do krbu větvičku rozmarýnu, připomene vám její vůně letní večery. Ve středověku se rozmarýn lékařský používal především jako léčivá bylinka. Čaj je osvědčeným prostředkem na uklidnění, při migréně, astmatu, při nadýmání a zažívacích potížích. Rozmarýnovou tinkturou napuštěné obvazy přinášejí úlevu u zhmožděnin a poranění. Ve středověku byl rozmarýn lékařský součástí mnoha náboženských obřadů. Varianta rozmarýnu lékařského s převislými větvičkami (Rosmarinus officinalis prostratus) je vhodná do balkónových truhlíků a do skalek. Ale i bylinky vzpřímeně rostoucí v nich vypadají velmi pěkně.
Pěstování rozmarýnu
Rozmarýn lékařský roste divoce v oblasti kolem Středozemního moře. Bylinka není mrazuvzdorná, takže u nás musí přezimovat v interiéru. Samozřejmě můžete každoročně vysadit nové byliny. Rozmarýnu lékařskou můžete množit jak semeny, tak pomocí řízků. Druhá možnost je snazší. Do směsi zeminy a písku semena vysévejte v dubnu. Počítejte s tím, že klíčí většinou velice dlouho. Vzešlé bylinky velice pečlivě vyjednoťte. Ponechte ty silnější.
Při vysazení řízků, si na jaře nebo na podzim nařežte přibližně 5 cm dlouhé výhonky a vysaďte je do směsi zeminy a písku. Zeminu ještě před výsadbou dobře provlhčete. Květináče dejte na teplé a stinné místo.
Rozmarýn lékařský nejlépe roste v lehké, ale živinami bohaté zemině. Květináče by měly být spíše menší. Poroste tak rychleji. Přesazujte teprve tehdy, když je kořeny zcela zaplní. Bylinky milují teplo. Najděte jim vhodné místo v závětří, protože vítr a stín nemilují. Naopak v zimě musíte květináč umístit v chladnější místnosti na světlém místě s teplotou 10 – 15°C. Zalévejte jen málo